Na każdy temat

Rozmawiamy tutaj na każdy temat, serdecznie zapraszam wszystkich , którzy mają jakiś problem lub po prostu chcą poznać nowych ludzi i dobrze się bawić.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2016-03-01 10:42:24

oskar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-08
Posty: 9
Punktów :   

wstydliwy temat - brak kasy

Zastanawialiście się czym na naszym rynku finansowym są firmy zajmujące się udzielaniem tak zwanych chwilówek. Kiedyś traktowałem to wyłącznie jako odpowiedź ludzi zajmujących się biznesem finansowym na istniejący popyt na takie usługi. Nawet słyszałem o spółdzielniach pożyczkowych, które nieoficjalnie zajmują się taką działalnością pod weksle na okaziciela. No ale to patologia. Fakt faktem jest, że wyrośliśmy z lombardów i weszliśmy w cywilizowany rynek chwilówek udzielanych przez różne instytucje i korporacje finansowe, które nie są już kojarzone z jakąś mafią zarabiającą na ludzkiej biedzie. Myślę że nawet poszliśmy o krok dalej, bo w europie zachodniej zazwyczaj pożyczek udzielają ciągle Money Shop'y a nie strony internetowe jak to robi się powszechnie w Polsce np https://www.wonga.pl/blog.
Czym więc są chwilówki ?
Myślę że dla wielu rodzin jest to ostatnia deska ratunku by bez zbędnych upokorzeń zrobić opłaty, skorzystać z okazji, zrobić jakiś intratny interes. Z badań wynika że bardzo wielu ludzi korzysta z chwilówek. Są nawet opracowania naukowe jak mikrokredyty wpływają na stabilizację i awans społeczny tak zwanych wykluczonych warstw społecznych. Może jest to sygnał by państwo zaczęło wspierać te instytucje, bo ich rola w socjalizacji najuboższych jest nie do przecenienia.

Ostatnio edytowany przez oskar (2016-03-04 18:35:53)

Offline

 

#2 2016-08-08 13:33:45

Matylda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 12
Punktów :   

Re: wstydliwy temat - brak kasy

Połowa sukcesu to mieć konto osobiste w odpowiednim banku. W moim banku mam szereg udogodnień ułatwiających funkcjonowanie od wypłaty do wypłaty. Przede wszystkim System rabatów i możliwość płacenia za zakupy z opóźnieniem. Łatwość rozkładania kosztów zakupu na raty przy pomocy aplikacji mobilnych. A nawet ratalna spłata ubezpieczenia mieszkania czy samochodu https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezp … owe/oc-ac/ . Amatorom zakupów internetowych mBank oferuje ubezpieczenie od nieuczciwych dostawców w sklepach internetowych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Hamburg pies rasy akita