Na każdy temat

Rozmawiamy tutaj na każdy temat, serdecznie zapraszam wszystkich , którzy mają jakiś problem lub po prostu chcą poznać nowych ludzi i dobrze się bawić.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

  • Index
  •  » NAUKA
  •  » Na jakie studia się lepiej zdecydować?

#1 2014-07-08 20:24:29

oskar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-08
Posty: 9
Punktów :   

Na jakie studia się lepiej zdecydować?

Witajcie. Mam na razie na "oku' dwie opcje i za nic w świecie nie umiem podjać decyzji. Tak, jestem niezdecydowany i tak, oba kierunki bardzo mnie interesują. Nie dam rady raczej studiować dwóch (a bardzo bym chcial!). Mam nadzieję, że pomożecie się zdecydować - chociaż w malym stopniu. No więc, moje typu to albo służby specjalne i policyjne, albo bezpieczeństwo narodowe i zarządzanie sytuacjami kryzysowymi. Na szczęscie na jednej uczelni, mianowicie tu http://www.wsb.pl/gdansk/kandydaci/stud … ecjalnosci
Tylko - o ile czasem wydaje mi się, że to są bardzo zbieżne tematy, o tyle po przeczytaniu opisów jednego i drugiego już takiej pewności nie mam. przekopiuję Wam dla ułatwienia te opisy:

BEZPIECZEŃSTWO:
Twoja wiedza i umiejętności:

    administrowanie bezpieczeństwem
    kierowanie procesami bezpieczeństwa w administracji państwowej i samorządowej
    swobodne korzystanie z nowoczesnych technologii informacyjnych
    stosowanie reguł dyplomacji
    systemy bezpieczeństwa państw Unii Europejskiej i NATO
    zapobieganie sytuacjom kryzysowym.

Praca dla Ciebie:

    struktury administracji rządowej
    jednostki samorządu terytorialnego zajmujące się bezpieczeństwem obywateli i podmiotów gospodarczych
    Centra Zarządzania Kryzysowego
    prywatne firmy zajmujące się organizowaniem bezpieczeństwa wewnętrznego
    Struktury Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

SŁUŻBY:
Twoja wiedza i umiejętności:

    rozwiązywanie problemów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa państwa, jego organów, urzędów i obywateli
    funkcjonowanie służb specjalnych i służb realizujących zadania o charakterze policyjnym
    rozwiązywanie złożonych problemów zawodowych dotyczących m.in.: zadań służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych, zadań organów ścigania i służb o charakterze prewencyjnym czy też ochrony informacji niejawnych.

Praca dla Ciebie:

    formacje policyjne i zabezpieczające: Policja, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Ochrony Kolei, Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne, Wewnętrzne Służby Ochrony, Służba Więzienna, Służba Celna
    siły zbrojne: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna, Wojska Specjalne
    służby specjalne i instytucje ochrony władzy państwowej: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Biuro Ochrony Rządu, Straż Marszałkowska.

Mam nadzieję, że pomożecie zdecydować.

Offline

 
  • Index
  •  » NAUKA
  •  » Na jakie studia się lepiej zdecydować?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Hamburg pies rasy akita