Na każdy temat

Rozmawiamy tutaj na każdy temat, serdecznie zapraszam wszystkich , którzy mają jakiś problem lub po prostu chcą poznać nowych ludzi i dobrze się bawić.


#1 2006-10-25 00:31:04

motylek_teczowy

Moderator

Zarejestrowany: 2006-09-21
Posty: 150
Punktów :   

Wasze specjalności!:D

Zapewne każda(dy?) z Nas ma swoją specjalność kulinarną,którą robi z zamkniętymi oczkami...No ja nie jestem córką Makłowicza czy siostrą Okrasy ale potrafię zrobić parę podstawowych dań może na początek śniadanie:
mój specjał-ZUPA MLECZNA (jest baaaaaaaaaaaaaaaaardzo prosta! )
jak ją zrobić?nic prostszego!zalewamy garnuszek do mleka mlekiem (ale twórcze to było hehe ) i stawiamy na średni ogień.Następnie przygotowujemy kluseczki:2-3 łyżki mąki,jedno cale jajo i woda.Wszystkie składniki rozrabiamy w szklance do momentu uzyskania jednolitej masy.Gdy mleko zaczyna się gotować,ze szklanki łyżeczką lejemy "kluseczki"czyli po łyżeczce do mleka wlewamy całą masę...trzeba co jakiśczas mieszać mleko,żeby kluseczki się nie przypaliły! gdy się zagotuje mleczko z klseczkami wsio gotowe najlepiej smakuje z bułeczką razową wieloziarnistą posmarowaną dżemem truskawkowym i do tego kawa z expresu z cukrem i mlekiem... to jest tzn śniadanko ala' motylek_teczowy hehehehehehehehehe następnym razem rzucę się przepisikiem na ciacho


})i({ życie to ulotne chwile jak tęczowe motyle })i({

Offline

 

#2 2006-10-25 15:04:16

wiedzma

Bywalec

7274846
Skąd: Łysa Góra
Zarejestrowany: 2006-10-21
Posty: 47
Punktów :   
WWW

Re: Wasze specjalności!:D

mmm chetnie bym sobie teraz zjadła hehe


<Na ZaWsZe JeStEś OdPoWiEdZiAlNy Za To Co OsWoIłEś>

Offline

 

#3 2006-10-25 18:02:21

dorcia

Administrator

Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 381
Punktów :   

Re: Wasze specjalności!:D

A ja bardzo lubie robić (i jesć) omlecika O to przepis:

Rozbijamy do miseczki jajeczka (w zależności od potrzb - ja rozbijam 2) i dorzucamy przyprawy :pieprz, sól, czosnek, papryke pikantną i mieszamy widelczykiem. Zostawiamy na chwile żeby pokroić coś do tego omleta, np. parówke, parpryke, albo kurczaczka i podsmarzamy na patelni, gdy dodatek bedzie gotowy zalewamy go jajkami i podsmarzamy spoglądajac czy się za bardzo nie przypiekł, jak zacznie się przypiekać przewracamy na drugą strone, a potem to już wiecie co z nim zrobić mniam...

Offline

 

#4 2006-11-08 21:04:17

tsubasa

Post-maniak

2632674
Skąd: mam to wiedzieć ? :PP
Zarejestrowany: 2006-09-22
Posty: 146
Punktów :   

Re: Wasze specjalności!:D

Najchętniej jej grzanki z dziwnymi dodatkami Typu dżem,owoce i t p ...


Who i'ts person only for me?My special person,person only for me...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpokoje w Niechorzu Sports Manager