Na każdy temat

Rozmawiamy tutaj na każdy temat, serdecznie zapraszam wszystkich , którzy mają jakiś problem lub po prostu chcą poznać nowych ludzi i dobrze się bawić.


#1 2015-07-14 17:23:28

Matylda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 12
Punktów :   

Rób to co sąsiedzi

Dyskusja na temat elektrowni atomowych została odłożona w czasie z uwagi na powrót lobby górnictwa węgielnego, a w zasadzie związków zawodowych domagających się płacenia tym co wydobywają węgiel już tylko na hałdy.
Nie jestem fachowcem w dziedzinie energetyki, ale wydaje mi się, że nawet Niemcy odchodzą od kłopotliwych elektrowni jądrowych. Za to Słowacja ma ich kilka i dzięki temu tani prąd który powszechnie używa do ogrzewania, nawet w hotelach. Często przy temacie energetyki używa się słowa dywersyfikacja. Czy nie najlepszą dywersyfikacją są małe elektrownie wykorzystujące paliwa odnawialne. Hydroelektrownie, wiatraki, elektrownie i ciepłownie na biopaliwa, panele słoneczne, pompy ciepła, geotermia to wszystko powoduje rozproszenie produkcji energii elektrycznej. Może powinna być korelacja ceny energii z ilością prądu wytwarzanego na danym terenie. Może dzięki temu mieszkańcy dla przykładu Koszalina nie protestowaliby przeciw farmom wiatrowym, a w Radomsku odpuściliby sobie blokadę budowy biogazowni. Jedyne co jest pozytywne w porównaniu z 2006 rokiem to ilość firm, które starają się prowadzić nowe ekologiczne technologie do Polski. Szczególnie biopaliwa https://aleo.com/pl/firmy/surowce-i-ene … /biopaliwa . Oczywiście nie chodzi mi o dodawanie estrów do benzyny, która ma udawać paliwo ekologiczne. Dobrze by było by duże gospodarstwa rolne powszechnie wykorzystywały biomasę nawet na własne potrzeby czy gminy. Również geotermia nie powinna ograniczać się do basenów, ale na przykład do systemów szklarni produkujących na dużą skalę warzywa, tak jak to się robi na Słowacji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpokoje w Niechorzu Sports Manager